Mopa Mutfak

MOPA Mutfak, bir ürün markasıdır. Türkiye'de ilk defa birçok ahşap ürün arasında mutfak üretmek yerine, yalnızca mutfak üretmek fikri ile yola çıkan MOPAŞ A.Ş., marka tescil yöntemi ile modüler mutfak üretiminde markalı satış fikrini de ilk ortaya koyan firmalardandır.

1980'li yıllarda ivme gösteren toplu konut üretiminin geliştirdiği yeni mutfak anlayışı ve bu alanda doğurduğu talep, bu sektörü yakın izleyen MOPA camiasının mutfağı tek başına bir konu olarak ele almasını ve bu konu üzerinde organize olmasını gerektirdi.

1984 - 1987 yıllarında, başta İstanbul Ataköy olmak üzere, yılda yaklaşık 1000 mutfak gerçekleştirmenin arkasından, Ankara Kavaklıdere ve İstanbul Göztepe'de açılan mutfak showroomları ile yaygın pazarlamanın ilk adımları atıldı. 1988'de MOPA MUTFAK olarak resmi marka tescili alınarak yalnızca mutfak satan mağazalar zinciri meydana getirmeye ağırlık verilmeye başlandı.

1991 yılından itibaren kurulan yan firmalar ve yapılan partnerlik anlaşmalarıyla ankastre mutfak cihazları, fonksiyonel evyeler, aydınlatma elemanları, kulp, laminat tezgah ve duvar panoları, MOPA MUTFAK projelerinde kullanılmak üzere bayi ağına dağıtılmaya başlandı. Bu yolla toplu konut projeleri yanı sıra, tek mutfak taleplerini de karşılayabilen ve yıllık 12000 mutfaklık modüler bir üretim sistemi oturtuldu.

MOPAŞ A.Ş. sonraki yıllarda yaptığı eklentilerle bilgisayar kontrollü makinelere geçerek üretimde otomasyona geçişte büyük mesafe kaydetti. Böylelikle üretim kalitesinde, kapasitede ve kontrol mekanizmalarında verimliliğini üst düzeye çıkarttı.

MOPA MUTFAK ailesi artık Türkiye'nin dört bir yanında ve Kıbrıs'ta mutfak satış mağazalarında sizlere konusunda uzman mimar, tasarımcılar, ağaç end. mühendisleriyle, ehil üretim ve montaj kadrolarıyla hizmet götürüyor. MOPA MUTFAK, sektöründe Türkiye'nin mutfak markasına Başkent'ten açılan penceredir.
Art Deco Design Gallery Mopa Karşıyaka